OZNAM! Od 25.09.2021 bude predajňa Centrum zdravých nôh, Teplická 62, Piešťany z dôvodu sťahovania ZATVORENÁ !!! Osobné vyzdvihnutie objednávky z e-shopu je možné po telefonickom dohovore.

Tlakomer OMRON M6 comfort + adaptér

Kód: 132
Značka: Omron
€95 –16 %
Tlakomer OMRON M6 comfort + adaptér
€95 –16 % €79,99 / ks
Do 3 pracovných dní

Automatický tlakomer s univerzálnou manžetou a adaptérom

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatický ramenný tlakomer s univerzálnou  manžetou(22-42cm) a množstvom funkcií. Prehľadný veľký displej zobrazuje všetky odmerané údaje súčasne. Ovládanie - zapínanie aj vypínanie jedným tlačidlom - pre odmeranie tlaku stačí stlačiť veľké modré tlačidlo. Režim HOSŤ - ponúka možnosť merania bez uloženia do pamäte.  Z posledných troch meraní vyhodnotí priemer. LED kontrola správneho nasadenia manžety slúži na spresnenie merania tlaku - zelená OK správne,oranžová nesprávne - slabo zatiahnutá manžeta - zapnite manžetu tesnejšie a meranie opakujte - po 2 minútach. LED indikátor hypertenzie - zelená tlak krvi je dobrý - pod 135/85,oranžová - vysoký tlak. Pamäť 2x100 nameraných hodnôt s dátumom a časom umožňuje spätnú kontrolu a vyhodnotenie tlaku. Upozorňuje na rannú hypertenziu - vypočítavá týždenné priemery (2 mesiace spätne), rozdelené na ranné a večerné hodnoty. 

 Funkcie: 

19_53_0 IntelliSense - technológia individuálneho nafukovania manžety, ktorá zabezpečí vždy optimálne nafúknutie manžety - podľa aktuálnej výšky systolického tlaku. Menej bolesti, najkratší čas merania, najdlhšia výdrž batérií.

402_53_0Presnosť prístroja bola overená klinickou štúdiou. Omron tlakomery spĺňajú medzinárodné certiifikáty na overenie presnosti BHS (A/A) / AAMI / IP (ESH) v porovnaní s ortuťovými tlakomermi. Niektoré tlakomery boli klinicky skúšané aj v špecifických situáciách ako napr.: obézni, starší pacienti, deti a tehotné ženy. Klinické štúdie sú k dispozícii aj pre niektoré iné prístroje Omron. Podrobnosti o konkrétnom prístroji a klinických štúdiách nájdete v sekcii "Informácie o zdraví / Klinické overenie presnosti".

422_53_0 Výber správnej veľkosti manžety je veľmi dôležitý pre presné meranie. Komfortná dvojitá predtvarovaná manžeta je určená pre viac veľkostí – štandardnú i silnú pažu s obvodom od 22 do 42 cm. Táto manžeta je vhodná pre približne 96% užívateľov. Vnútro vyzerá ako zdvojený vzduchový vak – stačí jej na zastavenie prietoku krvi nižší tlak vzduchu, ako pri bežnom vaku = menej bolesti. Manžeta sa jednoduchšie nasadzuje priamo na pažu, namiesto navliekania do tunelu "cez prsty". Možnosť zapnutia do tzv. lievika umožňuje meranie aj na paži ktorá má viac ochabnutého svalstva.

 359_53_0Vybrané typy tlakomerov OMRON majú predĺženú záruku na prístroj - 5 rokov. Manžeta je krytá zárukou 2 roky.

22_53_0 Detekcia nepravidelného, alebo slabého pulzu - ak sa vám tento symbol zobrazuje často na displeji - obráťte sa na svojho lekára.

20_53_0 Kontrola správneho nasadenia manžety - prístroj vás vie upozorniť (prípadne zastaviť meranie) na nesprávne upevnenú manžetu na paži.

527_53_0 Vyhodnotenie prekročenej hranice odporúčaného vysokého krvného tlaku pre domáce meranie podľa kritérií WHO - do 135/85 mmHg. Optimálna hodnota krvného tlaku je 120/80 mmHg.

22_53_0 Detekcia pohybu tela počas merania - ak sa zobrazuje na disleji po meraní - pravdepodobne ste sa počas merania pohybovali - čo mohlo ovplyvniť výsledok merania.

525_53_0 V prístroji sa dajú uchovávať namerané hodnoty pre dve osoby oddelene. Presný počet meraní je uvedený v popise prístroja. Niekedy je možné merať aj bez uloženia do pamäte - pre návštevníkov.

 

Balenie obsahuje: Tlakomer OMRON M6 comfort, univerzálnua dvojitá Intelli manžeta (pre obvod paže 22 - 42 cm), 4 batérie AAA, adaptér, návod, cestovné púzdro. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: